انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر »نتایج جستجو

نتایج جستجو میان پاسخ های کاربر: کاربری پاک شده 2703
تعداد نتایج (26) نتیجه
شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۸ بعد از ظهر
...هدف نظرسنجی... | نویسنده: کاربری پاک شده 2703 |انجمن: کلام رهبری
 با عرض سلام خدمت همه دوستان ...
من مدت کوتاهیه که تو انجمن حضور دارم ،تو این مدت هم تو اکثریت قریب به اتفاق مواقع فقط از مطالب دوستان استفاده کردم (که از همگی بابتشون تشکر میکنم )بدون اینکه حرفی یا نظری یا پستی بذارم البته غیر از دو سه مورد که یکی از اون موارد همین نظرسنجی ای بود که آقای متین برگذار کرده بودند و شاید به این دلیله که اینبار نتونستم حرفی نزنم وگرنه ترجیح میدم در سکوت پست های عزیزان رو دنبال کنم ...
اول از همه باید از شخص آقای متین تشکر کنم بابت مطرح کردن این موضوع و بابت توضیحاتی که در ادامه دادند که مسلما با خوندنشون متوجه اشتباه خودم شدم و نظرم برگشت (چرا که در هنگام نظرسنجی عقیده دیگه ای در مورد محوریت معلم و متعلم داشتم ) و خوشحالم که دیدم بازتر شد ...
دوم اینکه خیلی متاسفم شدم که بحث به این خوبی به اینجا ختم شد ...
من از حرف های آقای متین برداشت بانوی آفتاب رو نداشتم ،من فقط لا به لای حرف های ایشون یه دغدغه بزرگ دیدم که البته نمیگم فقط مختص به ایشونه بلکه مسلما خیلی از شما بزرگواران هم دارید فقط ایشون یه بار دیگه با مطرح کردن این موضوع نظر سنجی بهش اشاره کردن ...
بچه ها،دوستان،بزرگواران ،من به عنوان کوچیک ترین عضو این انجمن ازتون خواهش میکنم جلوی حرف های همدیگه سریع جبهه نگیرید،اینجا هدف همه ما یه چیزه،باید بتونیم تو یه فضای سالم در مورد اهداف و راهکارهای مناسب رسیدن به اون هدف های والا حرف و تبادل نظر کنیم و اگه اختلاف نظریا سوء تفاهمی بود تو یه فضای دوستانه در موردش صحبت کنیم ،باید بتونیم تا به جلو پیش بریم وگرنه اینکه یکی حرف بزنه و یکی عذر خواهی کنه و تمام که فایده ای نداره ...
و اما آقای متین ...
من با صحبت های شما موافقم و میدونم منظورتون صرفا صحبت در مورد مسائل مذهبی نبوده ،شما به این اشاره کردید که ما نباید تو این سطح بمونیم و باید سطح خودمون رو بالاتر ببریم ،و در جای دیگه فرمودید باید باعث پویایی بیشتر انجمن بشیم و نباید کارمون صرفا کپی کردن یه سری مطالب و گنجوندنشون در این فضا باشه ،این ها همه صحبت های معقول و درستیه و من باهاشون موافقم
لطفا برام توضیح بدید چه برنامه ای در این خصوص تو ذهنتون بوده ،برام بگید که به نظرتون چطور میشه باعث پویایی بیشتر انجمن شد؟
در اخر از اینکه صحبت هام طولانی شد از همه بزرگواران عذر خواهی میکنم

یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱ قبل از ظهر
.......نظر سنجی....... | نویسنده: کاربری پاک شده 2703 |انجمن: سوالات متفرقه
 با سلام ...
ضمن احترام به نظر همه دوستان ،شاید دیدگاه من کمی متفاوت از نظر جمع یا اکثریت باشه ...
از دید من معلم فردیه که چراغ علم و تفکر صحیح و بینش درست رو در فرد یا افراد روشن میکنه،فردی که میتونه باعث بیداری وجدان خفته جمعی و یا باعث به خود آمدن از غفلت و نااگاهی باشه،به نظرم هر فردی در این تعریف میتونه معلمی باشه برای افراد پیرامون خودش.از پیامبران و اولیای خدا گرفته تا مراجع تا معلمان مدرسه و دانشگاه،تا حتی افرادی که امر به معروف و نهی از منکر میکنن و ...
حالا به اینجا میرسیم که آیا یک معلم واقعی منتظر میمونه تا افراد به سمتش بیان؟اگه معلم ،معلم باشه،یعنی اگه نقش و ومسئولیتش رو درست درک کرده باشه هیچ وقت منتظر نمیشه تا بقیه برای یادگیری به سمتش بیان،کار معلم هدایته،آموزشه،بیداریه،آگاهیه،وظیفه معلم فقط محدود به کسانی نیست که پیرامونش هستن بلکه همه افراد رو در برمیگیره،پس حتی اگه کسانی هم هستن که بنا به هر دلیلی حالا غفلت،تنبلی،سستی،بی علاقگی و .. به سمت یادگیری نمیان این مسئولیت اون معلمه که به سمتشون بره و هدایتشون کنه البته تا جایی که در توانش هست و نه بیشتر ..
همون طور که انبیا و اولیای خدا عمل کردن
همون طور که معلمان دلسوز مدرسه و دانشگاه با روش های مختلف کسانی که از درس خوندن طفره میرن رو تشویق و علاقه مند میکنن و فقط نگاهشون به اون شاگرد اول کلاس نیست
همون طور که هستن کسانی در جامعه تا به موقع افرادی که بینش اسلامی و دینیشون کمرنگ شده ارشاد کنن
و صد تا نمونه دیگه
اگه تو این نمونه های بالا دقت کنید در هیچ کدوم از اون موراد متعلم سمت معلم نرفته بلکه این معلمه که سمت متعلم رفته ...
البته باز میگم این نظر و باور کنه و ممکنه دچار ایراداتی هم باشه
یا علی
پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ۰۵:۵۱ بعد از ظهر
شیطان...... | نویسنده: کاربری پاک شده 2703 |انجمن: مطالب متفرقه مذهبی
 خیلی استفاده کردم،ممنون عزیزم
یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ ۰۷:۴۰ بعد از ظهر
Culture (فرهنگ)چیه...؟ | نویسنده: کاربری پاک شده 2703 |انجمن: کلام رهبری
 با سلام ...
خب برداشت من از فرهنگ تا الان این بوده که :فرهنگ باور و رفتاریه در واقع هنجاریه که فرد اون رو پذیرفته و بهش اعتقاد داره و طبق اون رفتار میکنه که باز به نظر من تو خیلی از مواقع میتونه اکتسابی باشه یعنی به نظرم خانواده میتونه نقش مهمی تو فرهنگ فردی داشته باشه،چرا وقتی بحث انتخاب همسر یا دوست به میان میاد میگیم باید دقت کنیم فرهنگشون با ما یکی باشه ،پس اینها نشون میده که میتونه متاثر از محیطی که هر فردی توش رشد کرده باشه ،این یه طرف
حالا اون فرد با اون فرهنگ خاص خودش، از محیط خانواده وارد محیط بزرگتری به نام مدرسه یا دانشگاه یا محیط کار و به طور کلی اجتماع میشه ،به نظرم هر جامعه ای هم ،خودش دارای یه سری فرهنگ و یا شاید واژه هم ردیف اون به عنوان هنجارهای قابل قبول هست .
موضوع اینجاست که ممکنه فرهنگ فردی مغایر با فرهنگ جامعه باشه مثلا تفکر در مورد نوع پوشش فردی یا اون چیزی که عرف و فرهنگ پذیرفته شده جامعه مغایر باشه ،پس تضاد و اختلاف به وجود میاد و فرد یا مخالفت میکنه یا خودش رو هم رنگ جماعت میکنه حالا یا بر حسب میل قلبی یا جبر.
اگه به جایی برسیم که عده زیادی از افراد فرهنگشون با فرهنگ فعلی جامعه مغایر باشه به عنوان مثال در مورد نوع پوشش ،اون وقت ممکنه فرهنگ جامعه تحت تاثیر قرار بگیره و یا شیب اون به سمت فرهنگ افراد کج بشه...
تمام این حرف ها رو زدم که برسم به این که :
به نظرم وقتی حضرت اقا میفرمایند حاضرند جانشان را در راه فرهنگ بدن یعنی تمایل قلبی ایشان اینه که تمام تلاش انجام بشه تا یه فرهنگ درست و دینی در جامعه ایجاد بشه و به تبع اون این فرهنگ اخلاقی و دینی و اسلامی وارد تک تک خانواده ها بشه که نتیجه اون میشه نجات جامعه از همه ناهنجارها و خدای نکرده غیر اخلاقی ها
حالا میشه بفرمایید ایا برداشتم درسته؟

صفحه 3 از 3 < 1 2 3 > آخرین »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 05:36 بعداز ظهر